Kliknij w kubek
i dowiedz się, jak go wygrać!

comments post
Studenckie gotowanie. Proste, smaczne przepisy! Niekoniecznie z ryżem. Kuchnia studencka w najlepszym wykonaniu.

Sprzedaję się, po raz kolejny - WOŚP

Autor: misiuziu środa, 5 stycznia 2011, 20:32 komentarze: (33)
To już się prawię tradycja zrobiła - w tym roku po raz trzeci ('czeci' jakby to powiedziała Pani na dworcu w Krakowie), się sprzedaję. Jak zwykle robię to dla dzieci. I wciągam to swoich znajomych (i nie tylko). Zachęcam wszystkich, którzy mogą coś podobnego zaoferować na aukcji (lub w jakikolwiek inny sposób mogą pomóc) - zróbcie to. Z mojej strony mogę Was zapewnić, że na pewno o tym napiszę (jak tylko do mnie napiszecie plum.ziu@gmail.com ).

Tak to wyglądało w zeszłym roku. Całkiem pozytywnie :) Bogatszy o doświadczenia z roku poprzedniego - jeśli nie masz zamiaru płacić, nie licytuj. Aukcje traktuję jako przyjemną formę pomocy - nie mam zamiaru nikogo ścigać, o to, że nie zapłacił za aukcję, ale jeśli nie masz zamiaru płacić - daj szansę zrobić to innym.

Pamiętajcie! Robimy to dla dzieci, więc nie żałujcie sałaty - my dajemy całych siebie :) Dość smentów - czas na przedstawienia 'mięsa' na sprzedaż :)

Wojtek - mój współlokator. No i sumie to powinno wystarczyć za rekomendacje - ja z leszczami nie mieszkam :) Chodzi po górach, pływa po jeziorach, podróżuję, w tym roku był w Iranie, Armenii i Gruzji, od tak, bo miał ochotę. I jeszcze w Gorganach :) Opisuję też swoje podróże (dopiero zaczyna, ale znając go, wyjdzie z tego całkiem fajny serwis). A teraz najważniejsze - świetnie gotuję (wiem, bo jak go nie ma, to podjadam mu obiad :P ). Link do aukcji o tutaj :)


Wojtek z Madrytu :) Oferuję posiłek w tymże mieście, pod warunkiem, że odbędzie się on do końca lutego. Zapewnia posiłek oraz nocleg - transport w zakresie własnym. Może nic nie ugotuję, ale na pewno będzie przyjemnie :) Tutaj link do aukcji.


Jagger - albo inaczej Marcin. Kolega ze studiów i w ogóle :) Podobno nie umie gotować, ale kto by się przejmował :P Przecież nikogo ni otruję... mocno :D Zapewnia posiłek, ewentualny nocleg (odstąpi łóżko i będzie spać na podłodze) oraz wypad na piwko lub zwiedzanie Szczecina. Tutaj macie linka, róbcie z nim co chcecie (z linkiem, nie Jaggerem :P ). Chciałem jednocześnie powiedzieć, że jest marnym fotografem i na pewno lepiej gotuję :)


Bartek, kolega żeglarz. W zeszłym roku został gwiazdą, sprzedając się za największą kwotę z nas wszystkich. Na obiad przygotował polędwiczki drobiowe w sosie (jakimś takim egzotycznym), do tego wino, a na deser bodajże lody. Jak opowiadał o tej kolacji - była warta tej ceny :) W tym roku na pewno ugotuję smaczniej - jak przebijecie cenę z zeszłego roku. Macie linka i licytujcie :)


Paweł, powszechnie zwanym kokolin - kolega ze studiów z grupy (tej, od specjalizacji). Człowiek, który idealnie wpasowuję się w klimat bloga oraz tej aukcji. Wyluzowany, chcący pomóc innym, nie mówiący 'czy ja wiem...'. Jest grafikiem oraz muzykiem (basista) - w sumie to nie może się zdecydować, kim chce być :) Sprzedaję posiłek, przygotowany przez niego samego, który zostanie skonsumowany w jego towarzystwie. Nic tylko licytować :)


Do kupienia jest także Michał... znaczy się kolacja z nim. O umiejętnościach kulinarnych, w zeszłym roku, Michał napisał tak "Niestety moje talenta kulinarne kończą się na zaparzeniu herbaty i maksymalnie zrobieniu jajecznicy, no, może jeszcze zrobieniu parówek ;) ", jednak po jednej z ostatnich publikacji, muszę stwierdzić, iż kłamał :).W ramach ekwiwalentu (jak się jednak nie skusisz na to, co ugotuje) proponuje wyskoczenie na pizze i piwo. W zeszłym roku także sprzedałem Michała - tak się złożyło, iż dziewczyna, która wygrała, jest teraz jego lepszą połową. A Michał napisał jeszcze "Aha, i napisz, że jeżeli wygra jakiś facet to zamiast kolacji proponuję wypad na "upodlenie" się w pobliskim pubie.(...)Gejom serdecznie dziękuję za udział. Sweterek wcale nie jest gejowski.". Licytujcie zatem.Wojtek - kolega, koleżanki kolegi - czyli bardzo bliski znajomy :P Tak serio to miły człowiek poznany na jakiejś imprezie u mnie na stancji. Link do aukcji. Nie mam pojęcia co zaserwuję na obiad, czy przenocuje kogoś w swoim łóżku i w ogóle - bo nie udało mi się z nim skontaktować. Ale na pewno jest chętny do gotowania, bo się zgodził i pozował do fotki :)


Damian - kolega ze starej pracy. W związku z wykonywaną w tym czasie pracą, ma sprawnie rozwinięty narząd mowy (ja, jak i on, byliśmy akwizytorami). Można powiedzieć, że pracuję językiem (i nie pracuję na poczcie liżąc znaczki). Na posiłek, który ugotuję proponuję kopytka. Kopytka! Ja bym się skusił. W razie czego można zmienić danie, ale po co? :P Tutaj link do aukcji.


Wojtek numer 3, także z Krakowa (zauważam, iż w Krakowie, to dużo Wojtków jest:P ). Kolega z pracy... póki z niej nie zrezygnował. Wyjechał na pół roku do Hiszpanii uczyć się języka i wygrzewać na plaży (zamiast minus 15 miał 15 stopni ciepła). Zawsze uśmiechnięty, z głową pełna pomysłów i gotować też potrafi :) Jadłem zrobione przez niego grillowane piersi z kurczaka - pycha! (swoją drogą to jedna z niewielu rzeczy, które pamiętam z tej imprezy :P ). Posiłek odbędzie się razem z jego dziewczyną... lub bez niej (chyba jeszcze nie wie, że Wojtek się sprzedaję). Macie linka i licytujcie.


Jakub - pospolicie zwany koobak :) Jeden ze współtwórców bloga. Rekomendacja sama w sobie - wiadomo, że ze mną piszę tylko najlepsi :) W tym roku również się sprzedaję. Robi genialną pizze, więc polecam go o nią zmaltretować. Chociaż obojętnie co ugotuję, będzie genialne :) Ostatnio zaczął pisać bloga o szybkim czytaniu. Fajnie się czyta :) Coś zostaję mi rzec? Licytować, ale już! :P
Na sam koniec ja, w osobie własnej :) Tutaj link do aukcji.Ciężko się reklamować, więc zostawię to innym :)

Jagger napisał:
"Nie ważne co miałaś w życiu w ustach, misiek na pewno cie zaskoczy."

kokolin napisał:
"Żarliwy miłośnik męskiej biżuterii oraz zwierząt futerkowych. Jego liczne związki dowodzą o posiadaniu niewielkiej ilości pochodnych empatii, elokwencji lub nawet świadczą o pewnej atrakcyjności. W domu spokojny, wyważony - posiada skłonności introwertyczne z licznymi dewiacjami."

Wojtek, współlokator napisał:

"Rumiany chłopak z pomorskiego Miastka (małe Miastko, duża litera). Błyskawicznie wymyśla półtuziny bombowych pomysłów i chwacko je realizuje. Przebojowy, młodzieżowy, zdrowy i kolorowy, fryz najeżony, ubiór dobrze skrojony."

koobak napisał:
"Tomek - Pomorzanin z grodu Kraka, wysokogórski żeglarz nieszuwarowy. Od roku nabywa praktyki w przyrządzaniu przepysznej smoczyzny."


DODANE:
To już chyba tradycja, że zawsze ktoś w trakcie trwania akcji, zdecyduję się jednak wystawić. Ty razem jest to Radek. Przyszły student.Lubi przygotowywać i serwować szybkie potrawy. Jego specjalność to hamburgery.Aby przygotować zupę urabia się po łokcie, brudząc jedną miskę i łyżkę.
Miłośnik motoryzacji z przed 1990 roku. Tutaj link do aukcji - po pozwólcie zostać mu w tyle! Radek jest z Krakowa.


Kamil, student pracujący z Warszawy. Odnośnie tego, co oferuję (i o sobie słów parę) napisał tak:
"Lubię bardzo gotować chociaż nie zawsze mam na to czas. Bardzo dobrze wychodzą mi dania łączące kurczaka i ryż, spaghetti i zupy.
Jednak moim ulubionym jest łosoś w śmietanie i koperku plus zupa warzywna.
Mogę też zaprosić na kawę, herbatę lub złocisty płyn z bąbelkami ;)
Po kolacji rozmowa przy filmie i lub lampce wina :)
Mogę zapewnić nocleg, na osobnym łóżku oczywiście."

Tutaj link do aukcji :)


Bartek - kolega z pracy. Długo się zastanawiał, ale w końcu się zdecydował. Obszedł wszystkie swoje wymówki - najlepszy przykład, że chcieć to móc :) W ramach sprzedaży siebie, oferuję obiad w sobotę (którąś, pasującą wszystkim) i na pewno zrobi na nią coś dobrego :) Tutaj macie link do aukcji.


Marek z Warszawy, o sobie napisał tak:
"Nie umiem tańczyć, ani śpiewać. Biegałem przez 7 lat trenująclekkoatletykę i do tej pory pozostał mi metabolizm w związku z czym mogę zaproponować wypad na pizzę gdzieś na mieście. 22-letni instruktor, zajmujący się dziećmi na sportowych wyjazdach (głównie łucznictwo) przez co nie ma mnie pół roku w stolicy, ale teraz mając okazję się sprzedać dla WOŚP, zrobię to z przyjemnością." a tutaj, link do aukcji.Kuba z Krakowa. "student PK coś naprawi coś zepsuje, ugotuje i umyje" - czyli tak, po wygraniu wybieracie jedną z 3 opcji - albo gotuję (smacznie zdrowo i w ogóle) u Cię lub u Niego, albo umyję okna (czemu nie mogę licytować swoich własnych aukcji?), albo posprząta. Usługa kompleksowa, jakby ktoś się bał tego, co ugotuję :) Tutaj link do aukcji.


I ostatnia rzecz na koniec - trafiła mi w ręce piosenka - idealnie pasuję do tej akcji. Niniejszym, ogłaszam ją hymnem tego bloga :) Do hymnu!


P.S.
Dajcie znać o aukcjach komu tylko możecie :)

Uwaga, uwaga! pomimo tego iż ja nie sprzedaję kobiet, to one postanowiły się zorganizować same :) Tutaj możecie się dowiedzieć więcej. Klikać i licytować :) Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Dodaj komentarz

Anonimowy pisze:

3 stycznia 2011 22:21:00 GMT+1
ale dlaczego sami faceci do wzięcia? protestuję! chętnie zjadłbym kolację z kimś miłym, ale nie z facetem :p

misiuziu pisze:

3 stycznia 2011 22:27:00 GMT+1
Taka tradycja - tutaj sprzedają się tylko faceci. Przykro mi :)

P.S.
Sprzedaję samych miłych facetów :D

Anonimowy pisze:

3 stycznia 2011 23:56:00 GMT+1
Proponuję wersję z Paniami, sama chętnie bym przygotowała kolację ;)

Rynn pisze:

3 stycznia 2011 23:56:00 GMT+1
Ou, a nie wiesz, czy jest taka akcja dla kobiet? Chętnie bym coś ugotowała dla WOŚPu, studencko-krakowsko :)

misiuziu pisze:

4 stycznia 2011 00:14:00 GMT+1
Niestety nie wiem - jakoś Panie nie mogą się chyba w tej kwestii zorganizować.

Jak masz ochotę gotować to zapraszam w sobotę - do śpiewania kolęd brakuję nam czegoś dobrego do jedzenia :) (mamy już gitarzystę i skrzypka i każdego chętnie przyjmiemy :) )

Anonimowy pisze:

4 stycznia 2011 00:20:00 GMT+1
Fantastyczny pomysł!

Zorganizujmy się! Sprzedajmy się i my. Jeśli macie ochotę pomocnie ugotować to piszcie na maila: jasminnum@gmail.com

misiuziu pisze:

4 stycznia 2011 00:37:00 GMT+1
W związku z pytaniami udzielam odpowiedzi (długiej i wyczerpującej).

Dziewczyn nie sprzedawałem, nie sprzedaję o nie będę sprzedawać. O ile ceny za takie aukcję byłyby na pewno większe, to ja nie mogę zagwarantować, kto wygra taką aukcje. Facet zawsze sobie poradzi, a nie chciałem brać na siebie odpowiedzialności jeśli chodzi o kobiety.

Jeśli natomiast, drogie Panie, chcecie się mimo to sprzedawać - proszę bardzo. Tutaj macie maila, chętnej organizatorki
jasminnum@gmail.com. Później w miarę możliwości pomogę w promocji :)

Rynn pisze:

4 stycznia 2011 00:41:00 GMT+1
A śpiewać trzeba? Bo z tym u mnie gorzej ;)

Super, mail napisany, organizujmy się!

misiuziu pisze:

4 stycznia 2011 00:46:00 GMT+1
E tam gorzej. Mnie nie słyszałaś :P Obowiązku śpiewania nie ma :) Jakbyś chciała więcej szczegółów - napisz mi maila.

Anonimowy pisze:

4 stycznia 2011 00:56:00 GMT+1
żeńska wersja gotowania dla WOŚP rusza! :)

Co do bezpieczeństwa, jest w tym ziarno prawdy, dlatego my dziewczyny możemy zaoferować dwa w jednym czyli gotowanie parami :) Jest też kilka innych rozwiązań. Jeśli więc zagląda tu jakaś płochliwa niewiasta - nie lękajcie się :) działajmy!

Anonimowy pisze:

4 stycznia 2011 08:46:00 GMT+1
świetna akcja, a ja czuję się matką chrzestną związku Michała i Agaty, gdyż osobiście pokazałam jej link do akcji :)

Miśka

ziji pisze:

4 stycznia 2011 18:28:00 GMT+1
Jak co roku musze napisac ze super sprawa :) Fajnie ze jest kontynuacja :)

Wojtek pisze:

4 stycznia 2011 18:34:00 GMT+1
nie komentować tylko licytować ; D

ziji pisze:

4 stycznia 2011 18:48:00 GMT+1
Ja bym chciala ale nie moge w tym roku :) ale za to rozglaszam i zycze powodzenia :D

Anonimowy pisze:

6 stycznia 2011 11:07:00 GMT+1
Co jeden to ze Szczecina albo z Krakowa... pomysł ciekawy, ale moglibyście rozszerzyć działalność geograficznie xD
Cóż, to ja się jednak wyłączę z licytacji, ale życzę powodzenia Chłopaki :)
pozdrawiam, Dil :)

misiuziu pisze:

6 stycznia 2011 11:16:00 GMT+1
W zeszłym roku mieliśmy rozrzut prawie na całą Polskę - wtedy trzeba było licytować :P

Nikogo nie zmuszam do tego, żeby się sprzedaj, stąd sprzedają się przeważnie tylko bliscy znajomi - co sprawia, że większość aukcji jest z Krakowa albo Szczecina.

A z jakiego miasta chciałabyś Pana do gotowania? ;>

Anonimowy pisze:

6 stycznia 2011 23:05:00 GMT+1
Dopiero dowiedziałem się o akcji, jestem z Warszawy, mogę jeszcze się sprzedać? na priv byśmy omówili szczegóły :)

Anonimowy pisze:

7 stycznia 2011 09:19:00 GMT+1
Hm, ja rozumiem, rozumiem, sama akcja jest już dość odważna, namawianie kogoś poza zaufanymi osobami musi brzmieć dziwnie :D

Ale jakby kiedyś był ktoś z Łodzi i okolic to może się skuszę :)

Anonimowy pisze:

7 stycznia 2011 18:40:00 GMT+1
Uh, gdybym tylko mieszkała bliżej to wylicytowałabym obiad z Wojciechem, za każde pieniądze :) Lub Jakubem. Pozdr panowie!

Anonimowy pisze:

7 stycznia 2011 18:48:00 GMT+1
marudzisz, chłopaki mogą cie przenocować, co to za problem, jak mówisz że za każde pieniądze to i na bilet do odpowiedniego miasta wystarczy!

anatolina pisze:

8 stycznia 2011 17:02:00 GMT+1
Genialny pomysł!Chłopcy jesteście mega...Szkoda tylko,że żaden nie jest z Trójmiasta bądź okolic,bo bym chętnie zalicytowała :D

misiuziu pisze:

8 stycznia 2011 17:46:00 GMT+1
Wiesz, jeśli jesteś w stanie zapewnić nocleg (nawet na podłodze, byle koc był) to chętnie odwiedzę trójmiasto :)

anatolina pisze:

8 stycznia 2011 18:15:00 GMT+1
Moje współlokatorki mówią,że miejsce się znajdzie,nawet dużo,tylko czy Cię 6 dziewczyn nie przeraża ?:D [radzą wziąć kolegę do towarzystwa :P]

misiuziu pisze:

8 stycznia 2011 18:25:00 GMT+1
Ale kolacja jest dla jednej osoby :P Jak znajdę kolegę chętne do przyjazdu, to go wezmę. Oczywiście, jego też musiałybyście przenocować i jeszcze wygrać aukcje :)

anatolina pisze:

8 stycznia 2011 18:29:00 GMT+1
eee to nie... :P

anatolina pisze:

8 stycznia 2011 18:31:00 GMT+1
Oczywiście żartujemy :)
Z wygraniem aukcji będzie pewnie problem,bo widzę straszne tłumy na Twojej aukcji.
Aczkolwiek zawsze dla braci informatyków i fizyków drzwi mamy otwarte.
Matematyczki z Gdańska.

misiuziu pisze:

8 stycznia 2011 18:34:00 GMT+1
Tłumy? Spójrz na tą aukcje :P

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=443962

Jak to przebiję to będę Bogiem :P

anatolina pisze:

8 stycznia 2011 18:41:00 GMT+1
Aż boję się pomyśleć kto w tym momencie wygrywa jej aukcję :)
Choć w pewien sposób wzmocnię konkurencję i osłabię własne szansę,to jednakże: NIE SPRZEDAJ SIĘ TANIO!
:)

Rynn pisze:

8 stycznia 2011 19:20:00 GMT+1
Anatolino, nie jesteś jedyną, która się obawia... ;)

anatolina pisze:

8 stycznia 2011 19:56:00 GMT+1
to przez ten creme brule :P

Anonimowy pisze:

8 stycznia 2011 22:54:00 GMT+1
szkoda że wcześniej nie wiedziałam że ktoś takie akcje organizuje też chętnie wzięłabym z Wami udział i sprzedała się dla dzieci :)

Anonimowy pisze:

10 stycznia 2011 20:21:00 GMT+1
To czyste wariactwo:) ale stało się wylicytowałam kolację:) mam nadzieję, że w miłym towarzystwie:) zobaczymy co chłopaki w kuchni potrafią zdziałać:)
Pozdrawiam:)
evela_revela

misiuziu pisze:

10 stycznia 2011 22:40:00 GMT+1
W kuchni, to robię cuda :)

(głównie bałagan)
ananas (3) aromat do ciasta (2) bagietka (3) bakalie (1) banany (2) bazylia (1) biała fasola (2) białka (1) bita śmietana (1) boczek (11) boczniak (1) bób (1) brokuły (2) brzoskwinia (1) bulion (1) bułka (5) bułka tarta (13) buraki (1) cebula (46) chili (4) chińszczyzna (1) chleb (13) chleb razowy (1) chrzan (1) ciastko (1) ciasto francuskie (3) ciemna fasola (1) cola (2) cukier (31) cukier puder (5) cukier waniliowy (6) cukierki (1) curry (2) cynamon (5) cytryna (8) czekolada biała (1) czekolada gorzka (7) czekolada mleczna (3) czereśnie (1) czerwona fasola (2) czosnek (35) drożdże (10) dżem (1) fasolka szparagowa (3) gałka muszkatołowa (1) gotowanie na kolanie (4) goździki (2) granulat sojowy (1) groszek (7) gruszka (1) grzanki (1) grzyby (2) grzyby suszone (1) herbata (2) herbatniki (2) imbir (2) jabłko (9) jajko (62) jogurt (1) jogurt grecki (1) jogurt naturalny (2) kabanosy (1) kakao (6) kalafior (1) kapusta (3) kapusta kiszona (3) kapusta pekińska (4) karkówka (1) kasza manna (5) kaszanka (1) keczup (4) kiełbasa (16) kminek (2) kolendra (2) koncentrat pomidorowy (9) konserwa (1) koper (2) korpus z kurczaka (1) kostka rosołowa (24) kotlet schabowy (1) kotlety sojowe (2) krakersy (1) krewetki (1) kukurydza (7) kurki (1) kuskus (1) liście czarnej porzeczki (1) liść laurowy (1) lód (3) lubczyk (1) łopatka (1) łosoś wędzony (1) maggi (1) majeranek (2) majonez (8) mak (1) makaron (27) marchewka (12) margaryna (8) marihuana (1) marmolada (1) masło (36) mąka (44) mięso (2) mięso mielone (8) mięta (1) migdały (1) miód (3) mleczko kokosowe (1) mleko (20) mleko w proszku (1) mozzarella (1) mózg (1) nachos (1) nać pietruszki (1) naleśniki (3) ocet (1) ocet winny (1) ogórek (5) ogórek kiszony (4) olej (75) oliwa (7) oliwki (4) oregano (1) orzechy laskowe (1) orzeszki solone (1) otręby (2) owoce (1) paluszki rybne (1) papryka (16) parówka (5) patenty (9) pieczarki (12) pieprz (9) piersi kurczaka (19) pietruszka (6) piwo (4) płatki migdałowe (2) pomarańcza (3) pomidor (17) pomidory w puszce (1) pomidory w zalewie (2) por (3) predanie (8) proszek do pieczenia (16) przyprawa gyros (2) przyprawa meksykańska (1) rodzynki (2) rozmaryn (2) rum (1) ryba (1) ryż (16) sałata (2) schab (1) seler (1) ser (19) ser feta (4) ser pleśniowy (3) serek homogenizowany (1) serek topiony (1) serek wiejski (1) sezam (1) słodzik (1) słoiki (1) słonina (1) smalec (5) soczewica (1) sok (5) sok pomarańczowy (1) sok pomidorowy (1) sos boloński (1) sos czosnkowy (1) sos pomidorowy (2) sos sałatkowy (1) sos sojowy (1) sos vinaigrette (1) sos z torebki (1) sól (11) spirytus (2) surówka (2) suszone pomidory (1) syrop wiśniowy (1) szalotka (1) szałwia (1) szczypior (2) szpinak (4) szynka (4) śledź (1) śmietana (17) śmietanka (4) śmietanka 30% (3) tabasco (1) trat pomidorowy (2) truskawki (5) tuńczyk (3) twaróg (4) tymianek (2) tzatziki (1) vegetta (1) wafle (2) warzywa (4) warzywko (4) wino (6) wino białe (1) wiórki kokosowe (1) wiśnie (4) włoszczyzna (7) woda (13) wódka (5) zacierka (1) zasmażka (2) ziemniak (19) zioła prowansalskie (2) zioło (1) zrazy sojowe (1) zupa w proszku (1) zupka chińska (2) żeberka (1) żółtko (1)
A niby kto to ma być?